MAX-08 – Wielofunkcyjny sterownik AUDIO, DMX, PWM, ARTNET i TRIGGER

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MAX-08 – WIELOFUNKCYJNY STEROWNIK AUDIO, DMX, PWM, ARTNET I TRIGGER

MAX-08 – Wielofunkcyjny sterownik AUDIO, DMX, PWM, ARTNET i TRIGGERWartość systemu oświetleniowego, ale też mechanicznego, głównie w kontekście różnego rodzaju instalacji, w dużej mierze zależy od możliwości sterowania nim. Wszak tylko odpowiednie wykorzystanie i operowanie funkcjami, jakie oferują obecne na rynku nowoczesne urządzenia oświetleniowe czy scenograficzne, pozwala wykorzystać ich potencjał w pełni. Zastosowanie znajdują tu zarówno rozmaite programy sterujące, jak i dedykowane sterowniki – czy też kontrolery – sprzętowe, m.in. takie jak te od Modus, marki należącej do spółki Mediam. Jej przedstawicieli spotkaliśmy w Warszawie, gdzie prezentowali swoją ofertę w ramach imprezy pod nazwą „Scena jutra”.

Włodzimierz Duval z Mediamu pokazał nowy produkt, powstały na przestrzeni ostatniego roku, czyli sterownik MAX-08, którego pierwsza wersja zaprojektowana została z myślą o współpracy z animatronikami – jak przykład podany został system sterowania figurą dinozaura, który może poruszać kończynami, oczami, ogonem, a nawet wydawać dźwięki.

[img:1]

Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie MAX-08 cechuje się wszechstronnością zastosowań oraz bardzo wysoką funkcjonalnością, a to za sprawą liczby kanałów komunikacji – osiem kanałów PWM, tyleż triggerów, a ponadto możliwość sterowania przez DMX, ArtNet sACN i OSC. Do tego dwa kanały po 50 W wyjścia audio. W wielu przypadkach jest więc w stanie zastąpić złożone konfiguracje z media serwerami. Ponieważ jednak jest to wciąż nowość na rynku, jego reakcja pozostaje jeszcze nie do końca znana, choć pojawiły się pierwsze, bardzo wyraźne oznaki zainteresowania.

[img:2]

[img:3]

Włodzimierz wspomniał także o produkcie, który pojawił się w ofercie Mediamu/Modusa już rok temu, a mianowicie o pojedynczych lampkach ledowych, którymi można indywidualnie sterować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

[img:4]

[img:5]

Artykuł został przygotowany przez https://www.infomusic.pl/